March 26, 2017


Sponsorlu Bağlantılar

Versiyon 3.2 Windows XP altında şu ana kadar yalnızca Portekizceyi kullanabiliyordu. Dolayısı ile program için yalnızca Portekizce seçilebiliyordu. Bu yeni versiyon aynı zamanda Endonezya dili tercümesini de kapsamaktadır. Genel olarak Kurso de Esperanto artık 30 dile çevrilmiş bulunmaktadır.

Esperanto Nedir?

Esperanto, dünyanın çeşitli halkları arasındaki iletişimi kolaylaştırmak amacı ile yaratılmış bir dildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Pratikte yüz yıldan fazla kullanılmış olması Esperantoyu, insan düşüncelerinin nüanslarına kadar net bir şekilde ifade edebilmek yeneği ile , yaşayan bir dil haline getirmiştir.

Esperanto milletler arası ve tarafsız bir dildir.Çünkü o dünyadaki tüm halklara aittir ve dünyanın tüm halklarının birbiriyle iletişimine olanak sağlar.Herhangi bir kültüre, politik, dinsel veya ekonomik egemenliğe kesinlikle eğilimli değildir.

Esprentoyu öğrenen, birbirini etkileyen ve zenginleştiren iki uygarlığın zevkine varmak ayrıcalığına sahiptir, ki bunlardan ilki, içinde doğduğumuz bizim kendi uygarlığımızdır. Esperanto kendi halkımızın adet ve geleneklerinden , inançları ve ahlaki değerlerinden etkilenir, ki bunlar bizim kendi yöresel kültürümüzdür.

İkincisi, Esperanto vasıtası ile dünya vatandaşı olmayı istekle seçmiş olan tarafından elde edilir.Birincisinden daha kapsamlı olarak, en çeşitli şekillerde, dünya kültürünü bünyesinde taşır.

Esperanto yolu ile çifte vatandaşlığı seçenlere “Esperantist” ‘ler denir. Onlar Esperanto dilini bilmekle yetinmezler, aynı zamanda diğer ülkelerdeki Esperantislerlede iletişim kuaralar. Böylece milletler arası bir dil idealini savunması ve bu dilin yayılması için değişik kültürlerle iletişim kuran bir eylemci konumunda olurlar.

<i>Kurso de Esperanto</i> programının ana menüsü

Kurso de Esperanto Esperantoyu kendi kendine öğrenebilmek için çok amaçlı bir programdır.

Bazı örnekler:

  • Sadece 12 ders
  • Telaffuzlar ve işitme anlama alıştırmaları
  • MP3 şarkıları – şarkı söyleyerek öğren!
  • Konuyu pekiştirmek için çok çeşitli alıştırmalar
  • Hataları düzeltme servisi

Boyutu: 19,35 Mb

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Hemen indir

Sponsorlu Bağlantılar

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Kurso De Esperanto İndir (4.1.2)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status