April 15, 2021


Greenshot: Ekran görüntüsü yakalama için ücretsiz ve Türkçe program.

Greenshot; ücretsiz ve Türkçe ekran görüntüsü yakalama ve aldığınız ekran görüntülerini düzenleme programıdır. Greenshot ekran yakalama ile ilgili faydalı özellikler sunuyor. Belirli bir bölgenin, veya son bölgenin veya etkin olan bir pencerenin veya tüm ekranın ekran görüntüsünü alma yeteneğine sahiptir.

Greenshot, bilgisayarınızın ekranında yer alan belirli bir alanı yakalayıp kaydetmenizi sağlayan ücretsiz ve özgür bir yazlımdır. Bir ekran görüntüsünü klavyenizdeki ekran görüntüsünü alma tuşuna basarak veya sistem tepsisindeki Greenshot simgesine sağ tıklayarak yakalayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü yakalama çeşitleri:

Belirli bir bölge yakalama: Bölge yakalama kipi ekranın bir bölümünü işaretleyip yakalamanızı sağlar. Bölge kipini seçtikten sonra fare imlecinin yerinde bir artı işareti görürsünüz. Bu işareti yakalamak istediğiniz ekran bölümünün bir köşesine tıklayıp basılı tutun ve diğer köşeye çekerek bir dikdörtgen çizin. İstediğiniz bölgeyi seçtiğinizde fare tuşunu bırakın.

Son bölgeyi yakala: Eğer daha önce bir bölge yakalama veya pencere yakalama işlemi yaptıysanız aynı bölgeyi yeniden yakalamak için bu seçeneği kullanın.

Pencere yakala: Etkin pencerenin ekran görüntüsünü yakalar.

Tüm ekranı yakala: Ekrandaki tüm görüntüyü yakalar.

Görüntü düzenleyiciyi kullanmak: Greenshot kolay kullanılan, not ve şekil ekleme özellikleri olan bir görüntü düzenleyici ile birlikte gelir. Ayrıca ekran görüntünüzün vurgulanması veya bulanıklaştırılmasını sağlayan işlevleri vardır.

Greenshot-

Diğer özellikleri

  • Şekil çizilmesi
  • Yazı ekleme
  • Bölgelerin vurgulanması
  • Karartma
  • Ekran görüntüsünün kırpılması
  • Çizilmiş şekillerin yeniden kullanılması

Greenshot Türkçe Yama: Türkçe Dil Desteği İndir

Not: Programı Türkçe kullanabilmek için dil dosyasını indirip programın kurulu olduğu konumdaki “Languages” klasörüne kopyalamalısınız.

Sürüm: Greenshot 1.1.9.13

Boyutu: 1.25 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: XP, Vista, Win7, Win8, Win8.1

Üretici: Greenshot

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Greenshot 1.1.9.13 Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status