November 29, 2021


Call of Duty 2 Singleplayer Oyunu

Call of Duty 2, FPS tarzında bir oyundur. İkinci dünya savaşları zamanın da geçen oyun gerçekliliği ile dikkatleri çekmektedir. Tekoyuncu modu silah antrenmanıyla başlar. Oyunda sıradan bir asker, basit silah eğitimi aldıktan sonra bir Rus olarak göreve başlar. Oyunun ilerleyen bölümlerinde İngiliz ve ABD’li olarak farklı haritalarda oyun devam eder. Oyunda amaç, size verilen görevleri yerine getirmektir.

Call of Duty 2, yapımı Infinity Ward, dağıtımı Activision tarafından gerçekleştirilen birinci şahıs nişancı tarzında bir video oyunudur. II. Dünya Savaşı’nı konu alır. Gerçeğe yakın efektleri ve oynanabilirliği ile dikkat çeker. Call of Duty serisinin en beğenilmiş oyunlarındandır.

Oyun 1941-1945 yılları arasında II. Dünya Savaşı’nda geçmekte. Oyun boyunca 27 epik bölümde II. Dünya Savaşı atmosferine gerçekçi bir şekilde tanıklık ediyoruz. Bu 27 bölümde Rusya, Kuzey Afrika, Almanya ve Fransa’da Alman birliklerine karşı Rus, İngiliz ve Amerikan saflarında bize verilen görevleri yerine getirerek savaşıyoruz. Üçe ayrılan bu Rus, İngiliz ve Amerikan cephelerinde bu milletlere mensup olan askerlerin başlarından geçen savaş anılarını canlandırıyor ve o dönemin tarihsel olaylarını adetâ yaşıyoruz. Olaylar, Rus cephesinde Vasili Ivanoviç Koslov, İngiliz cephesinde John Davis, tank komandosu David Welsh ve Amerikan cephesinde ise Bill Taylor’un gözünden yaşanmaktadır.

Oyundaki cepheler:

Rus Cephesi: Oyun başlarken 1941 yılında Kızıl Ordu’ya bağlı bir Rus askerisiniz ve Moskova’yı Almanlara karşı savunuyorsunuz. Ayrıca eğitim de bu bölümde oluyor. 1942 ve 1943 yıllarında ise Stalingrad’ı Almanlara karşı savunuyorsunuz. 1942 yılındaki Sovyet bölümleri sizi çok zorlayacak çünkü Almanların taktiksel üstünlüğü bulunuyor. Fakat 1943 yılında çok rahat olacaksınız. Çünkü üstünlük sizdedir. Burada rütbeniz er, adınız Vasili Ivanoviç Koslov’dur.

İngiliz Cephesi: 1942 yılında Kuzey Afrika’da Almanlar’la savaşan Çavuş John Davis’i canlandırıyorsunuz. Mısır’da birkaç şehir ve kasabada yaptığımız çatışma ve görevlerden sonra şehri Almanlardan temizliyor ve 1942 yılında başka bir asker olan İngiliz tank kumandanı David Welsh olarak Libya’da Crusader tankınız ile Panzer II’larıyla savaşıyorsunuz. Ardından tekrar John Davis olarak 1943 yılında Tunus’ta ve 1944 yılında ise Doğu Fransa’da görev yapıyorsunuz.

Amerikan Cephesi: Amerikan görevleri oyunun en uzun bölümüyle başlıyor. Burada 1944 yılında Normandiya Çıkarması oyunun en gerçekçi ve en zor bölümlerinden biridir. Dog mangasıyla Normandiya’yı temizlemeye çalışan Onbaşı Bill Taylor’ı canlandırıyorsunuz. Buradan sonra ise Bergstein kentinde Almanların son direnişini bastırıyorsunuz. Ardından Operasyon Plunder’da görev alıyorsunuz. 1945 yılında bir Alman şehrinde girdiğimiz çatışma ve görevlerden sonra arkadaşlarımızla ve bir Amerikalı komutanla birlikte şehir meydanında buluşup konuşuyoruz ve oyun böylelikle bitiyor.

Boyutu: 655.70 MB

Lisans: Demo

Dil: İngilizce

Sistem: Windows 8. 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

1 Yorum yapıldı

  • 28 Eylül 2010

    :D:D:D Ne GüZEl :D:D:D

"Call of Duty 2 Singleplayer" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status