April 19, 2018


PC açılışta çalışan programları ayarlama, kaldırma ve geciktirme programı.

Bilgisayar ilk açılışında otomatik olarak çalışan programlar vardır. Bu programlar ne kadar çok olursa bilgisayar o kadar yavaş açılır. Bazı gerekli programların ilk açılışta çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ama işe yaramayan programlar neden çalışsın?

Windows ilk açılışta çalışan program ve işlemleri geciktirmek veya kaldırmak, bilgisayarın hızlı açılmasını sağlayacaktır. Bu konuda yardımcı olacak ücretsiz bir programı paylaşmak istedim.

My Startup Delayer bilgisayar ilk açılışından çalışan programların başlangıcını geciktirmek veya devre dışı bırakmak için yardımcı olacak ücretsiz başlangıç yöneticisidir. Geciktirme veya devre dışı bırakmak Windows ön yükleme hızını artıracaktır. Böylece bilgisayar ilk açılışta daha hızlı çalışacaktır.

Bilgisayarın ilk açılışta yavaş açılması özellikle Atom CPU ile nettop, netbooklar da daha çok göze çarpıyor. Laptoplar ilk alındıktan kısa bir süre sonra yavaş açılmaya başlar. Masaüstüne göre laptoplar bu konuda daha hassastır. Özellikle bilgisayar ilk açılışında çalışan program ne kadar çok ise, bilgisayar o kadar yavaş açılır. Bu da tabi ki çok sinir bozucu olacaktır.

My Startup Delayer başlangıçta çalışan programları veya işlemleri geciktirmek veya devre dışı bırakmak için seçim yapmanızı sağlıyor. Programların PC açılışından ne kadar süre sonra başlatılacağını ayarlamanızı da sağlıyor.

My Startup Delayer tam olarak bilgisayar başlangıç yöneticisidir. İstediğiniz programların bilgisayarın ilk açılışında çalışmasını ayarlama, istemediğiniz programları kaldırma veya geciktirme gibi işlemler yapmanızı sağlar.

My Startup Delayer indir-bilgisayar acilis programlari ayarlama-kaldirma programi

My Startup Delayer programı XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ile uyumludur.

Boyutu: 107 KB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Bilgisayar Açılış Programları Ayarlama, Kaldırma, Geciktirme Programı" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status