March 28, 2017


Sponsorlu Bağlantılar

Müzik Arşiv Düzenleme, BBKod Oluşturucu Programı

BBKodcu; müzik arşivini düzenli tutmak isteyenler ve forumlarda albüm konusu açanlar için tasarlanmış bir otomatik arşiv yönetimi programıdır. BBKodcu ücretsiz programı XP, Vista, Wndows 7, Windows 8 işletim sistemleri ile uyumlu çalışır.

Program iki ana işlev sunar:

Sponsorlu Bağlantılar

Arşiv Düzenleyicisi ve BBKod Oluşturucusu.

İki özellikten dilediğinizi kullanabileceğiniz gibi her ikisini de birlikte tek seferde kullanabilirsiniz.

İnternetten indirdiğiniz müzik albümleri çoğu zaman düzensizdir; alt tireler, karmaşık büyük-küçük harfler ve hatalı dosya isimlerinin yanısıra gereksiz BENI OKU dosyaları, indirdiğiniz sitenin reklamı olan URL dosyaları, upload yapan kişinin eklediği NFO ve SFV bilgi dosyaları… Çoğu zaman da albümün kapak resmi bulunmaz. BBKodcu tüm bunları tek tıklamada sizin için düzelten bir programdır.

BBKodcu ile tek tıklamayla müzik klasörlerinizde ve arşivinizdeki hatalı dosya isimlerini düzeltebilir, gereksiz dosyaları temizleyebilir, albüm kapak resimlerini indirip klasörlere atayabilir; kısacası müzik arşivinizi kolayca düzenleyebilirsiniz.

İşlem sadece birkaç saniye sürer ve işlem sonunda yapılanlar size bildirilir. Forumlarda konu açmak için gereken BB kod da hafızaya otomatik olarak kopyalanır. CTRL-V veya sağ tıkla>Yapıştır seçeneğiyle dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Oluşturulan BB kod ile albüm konunuz açmaya hazır hale gelir. Tek yapmanız gereken # işaretli yere indirme linkini yerleştirmektir.

Ayrıca yine kolayca parça ve albüm listesi oluşturabilir, forumlarda konu açmakta kullanmak üzere BBKod oluşturabilir, albüm konunuz için albüm resmini otomatik olarak indirip yükleyerek kodunuza dahil edebilir. Böylece konunuz birkaç adımda açılmaya hazır hale gelecektir.

Program güvenlidir; sistem klasörlerinde veya içerisinde müzik dosyası bulunmayan klasörlerde çalışmaz, arşiviniz dışındaki dosyaları hiçbir şekilde değiştirmez veya adlandırmaz, siz ayarlardan ilgili seçenekleri seçmedikçe resim indirmez veya yüklemez. Şayet taradığınız klasörde medya dosyası sayısı diğer dosyaların sayısından daha az ise program size o klasörün müzik klasörü olmayabileceği konusunda uyarı verecektir; dilerseniz iptal etme veya geriye alma seçeneğine sahip olursunuz.

Program sizden habersiz hiçbir işlem yapmayacaktır. Yaptığı işlemleri de tarama sonucunda size gösterebilir. Yapılan her işlem için ne yapıldığını görme ve işlemleri geriye alma imkanınız mevcuttur.

İşlemi geri aldığınızda yine ayrıntılı rapor görebilirsiniz. Ayarlardan ilgili seçeneği seçerek rapor penceresinin her tarama sonrasında otomatik açılmasını sağlayabilir veya dilediğinizde Raporu Görüntüle tuşuna tıklayarak görebilirsiniz.

Program yaptığı işlemleri kaydeder, adlandırdığı dosyaların listesini tutar, gereksiz dosyaları geçici bir klasöre taşır ve işlemi geri alma seçeneğini sunar. Böylece yanlışlıkla bir klasörde işlem yapacak olursanız geri dönüşünü mümkün kılar, dosyalarınızı korur.

Boyutu: 4,01 Mb

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Hemen indir

Sponsorlu Bağlantılar

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"BBKodcu Türkçe İndir (2.40)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status