Balabolka İndir: Yazıyı İnsan Sesine Dönüştüren Program

Bugün sizlere çok güzel, farklı bir program paylaşacağım. Bilgisayar ekranında bulunan metinleri, yazıları insan sesine dönüştürmek ister misiniz?

Balabolka, bilgisayar ekranında ki yazıları insan sesine dönüştüren ücretsiz, Türkçe programdır. Bilgisayarınızda bulunun tüm sesleri kullanabilirsiniz.

Sisteminizde yüklü tüm bilgisayar sesleri Balabolka için kullanılabilir.Ekrandaki metin, yazı, WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA dosyası olarak kaydedilebilir. Program, pano içeriğini okumak AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, EPUB, FB2, HTML, LIT, Mobi, ODT, ÇHC, PDF ve RTF dosyalarından metin görüntülemek, yazı tipi ve arka plan rengini özelleştirmeyi de sağlar.

Balabolka

Program Microsoft Speech API (SAPI) çeşitli versiyonları kullanır; ses parametrelerini değiştirmeye olanak sağlar. Kullanıcı sesin eklemlenme kalitesini artırmak için özel bir ikame listesini uygulayabilirsiniz. Eğer kelimelerin yazımını değiştirmek istediğinizde bu özellik yararlıdır. Telaffuz düzeltme kuralları düzenli ifadelerin söz dizimini kullanın.

Balabolka

Balabolka harici LRC dosyaları veya MP3 etiket ses dosyalarını içine metini senkronize olarak kaydedebilirsiniz. Bir ses dosyasını bilgisayarda veya modern dijital müzik çalarlar üzerinde oynatılabilir, metin (şarkı sözleri aynı şekilde, ) eşzamanlı olarak görüntülenir.

Balabolka programı XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ile uyumlu çalışır.

Boyutu: 7,45 Mb

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Balabolka Türkçe İndir (2.7.0.543)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status