March 28, 2017


Sponsorlu Bağlantılar

Dosya/Klasör/Disk Şifreleme Programı

Atasoy OTFE taşınabilir tek parça program ile dosya ve klasörlerinizi, diskinizdeki herhangi bir konuma şifreli olarak kaydedebilirsiniz.

Kullanıcı ile disk arasına yerleştirdiği dosya sunucusu yardımıyla verileri diske yansımadan önce yakalayıp şifreleyen ve okuma esnasında, veriler kullanıcıya ulaşmadan önce şifrelemeyi çözen program.

Sponsorlu Bağlantılar

Program, disk ile aranıza bir dosya sunucusu yerleştirerek, dosyalarınızın kaydedilirken belirlediğiniz şifre ile şifrelenmesini ve okunurken bu şifre ile çözülmesini sağlar. Şifrenizi bilmeyen kullanıcılar, dosya ve klasörlerinizi görüntülemek istediğinde şifreli oldukları için anlamsız karakterlerden başka birşey göremez.

Atasoy OTFE veri şifreleyici

Şifreleme oldukça güvenli olan AES ( Advanced Encryption Standart) ile yapılmaktadır.

Program Nasıl Kullanılır?

Program tek parçadır ve kurulum gerektirmeden çalışır, herhangi bir konuma kopyalayıp direkt olarak çalıştırabilirsiniz. Programı çalıştırdığınızda karşınıza bir şifre giriş penceresi çıkar. Bu penceredeki şifre kutusuna maximum 32 karakterlik bir kelime, cümle veya herhangi bir ifade yazabilirsiniz. (Şifrenizde rakam ve noktalama işaretleri kullanmanız şifrenizin güvenliğini arttırır.) Şifrenizi girip enter tuşuna bastığınızda dosya ve klasör yerleştirebileceğiniz pencere açılır. Bu pencereye kopyaladığınız her türlü içerik, siz giriş yaptıktan sonra programın bulunduğu konumda oluşturulan E klasörüne şifreli halde yazılır. E klasörünü program ve şifreniz olmadan görüntülemeyi denerseniz, şifreli olduğu için anlam ifade etmeyen isimlerle ve içeriklerle karşılaşırsınız. İsim ve içerikler sadece programın açtığı pencereye klasörleri ve dosyaları yerleştirirken kullandığınız şifreyi girdiğinizde görüntülenebilir.

Şifreli öğeleri içeren E klasörünü programdan bağımsız olarak kopyalayıp başka yerlere taşıyabilirsiniz. Bu durumda şifreli öğeleri tekrar görüntülemek için programı E klasörünün bulunduğu konuma (içine değil, yanına) kopyalayıp çalıştırmanız ve bu klasörde yer alan içeriği oluştururken kullandığınız şifreyi girmeniz yeterli.

 

Program için gerekli: .Net Framework 3.5

Atasoy OTFE programı XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ile uyumlu çalışır.

Boyutu: 367 Kb

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Hemen indir

Sponsorlu Bağlantılar

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Atasoy OTFE 1.0.0.29 Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status