February 25, 2017


Sponsorlu Bağlantılar

Age of Mythology Oyunu

Age of Mythology (Mitoloji Çağı), Ensemble Studios’ un oyunlarından biridir. 3B biçiminde de oynanabilen oyunun grafikleri, ses efektleri ve müzikleri ise oyunun en güzel özellikleridir ve Age of Empires’in 3D versiyonu da diyebiliriz.

Oyunun Campaign (Savaşlar) bölümünde en dikkat çeken savaş, 32 bölümlü savaştır. Bu savaşta görevler ise: Yunanistan’da Truva Savaşını kazanmak, Mısır’da Osiris’i uyandırmak, İskandinav’da Thor’un çekicini yapmak, Tartaros’ta Kronos’un hapishaneden çıkmamasını sağlamaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Toplam 32 bölümden oluşan oyun Mısır, Yunan ve İskandinav mitolojilerinden yola çıkılarak yapılmıştır. Oyunun sonunda Arkantos hayallerine kavuşur.Yaşayan Poseidon heykeli ve Gargarensis ölür.Kronos asla hapishaneden çıkamaz.

Oyunda halkınıza belirli bir tanrı seçtikten sonra çağ atlayıp size verilen görevleri yerine getiriyorsunuz. Çeşitli büyülerin yanı sıra binalar yapılıp askerler ve köylüler üretilebilir, köylüler ile de değişik binalar inşa edebilirsiniz. Çeşitli karakterler ve tanrılar ile görev ilerledikçe farklı ülkelere gidilecektir.

Strateji sevenlere uygun bir oyun olan Age of Mythology mitolojik konulardan ve grafikler açısından iyi bir oyun. Oyunda inşaat bazı ırklarda farklı. Örneğin Yunanlarda, köylüler inşaat ve toplama (altın, odun, yiyecek) yaparken, İskandinavlarda ise toplama görevleri köylülerin, inşaat ise piyadelerin. Mısırlılarda ise Yunanlarla aynı,inşaat ve toplama köylülere ait. Ayrıca birçok yapı ücretsiz.

Boyutu: 337.19 MB

Lisans: Deneme

Dil: İngilizce

Sistem: Windows 7, Vista, XP

Hemen indir

Sponsorlu Bağlantılar

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Age of Mythology 1.0 İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status